Druk DTG (ang. Direct to Garment)
czyli bezpośredni nadruk cyfrowy

 

 

Jest to najnowsza technologia zdobienia odzieży. Bezpośredni cyfrowy nadruk jest bezkonkurencyjny co do wyglądu oraz jakości względem innych technologii nadruku. Fotorealistycznie odwzorowuje kolory, przejścia oraz półtony.

W technologii DTG można drukować zarówno na białych, czarnych oraz kolorowych podłożach. W przypadku drukowania na białych podłożach drukarka nakłada bezpośrednio kolor z zestawu CMYK ( Cyan, Magenta, Yellow, Black).

Nadruk na podłożach ciemnych i kolorowych charakteryzuje się tym, iż w pierwszej fazie drukarka nakłada białą farbę (jako podkład dla koloru), a w drugiej fazie dopiero kolor (CMYK).

 

Dzięki technologii DTG powstają wielokolorowe nadruki wraz z przejściami tonalnymi bez żadnych defektów pomiędzy poszczególnymi warstwami. Efekty takie jak cienie, gra świateł, tęcza wyglądają jak zdjęcie, a nadruk jest elastyczny, giętki i trwały.

 

Na dzień dzisiejszy takie rezultaty są osiągalne tylko przy użyciu technologii bezpośredniego cyfrowego nadruku.

Druk wykonany na białej dzianinie

Grafika drukowana jest bezpośrednio na dzianinie.

Druk wykonany jest na kolorowej koszulce

Grafika drukowana jest na podkładzie białej farby.

Grafika drukowana jest bezpośrednio na dzianinie.

Druk wykonany jest na wykładzinie podłogowej

Grafika drukowana jest bezpośrednio na wykładzinie. Strumień farby wystrzeliwany z głowicy plotera daje możliwość dotarcia w głąb włosa wykładziny

Jeśli nie widziśz tego czego właśnie szukasz - zadzwoń lub napisz. Znajdziemy rozwiązanie, dobierzemy właściwą technologię. 

Rybnik

ul. Jana Kotucza 8

mobile: 509 897 897;  tel. 32 42 22 392

allprint@allprint.pl